Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından organize edilen törene katılarak, Milli Mücadele kahramanı Sütçü İmam'ı rahmet ve minnetle anarak, tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Programa, Vali Mükerrem Ünlüer, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, belediye başkanları ve vatandaşlar da katıldı. Anma programında, Milli Mücadele kahramanları, şehitler, gaziler ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlar dualarla yâd edildi.

İYİ Parti Dulkadiroğlu Başkan adayı Dr. Selahaddin Can: 'Hizmet için geleceğiz' İYİ Parti Dulkadiroğlu Başkan adayı Dr. Selahaddin Can: 'Hizmet için geleceğiz'

anma_programi_4

Hayrettin Güngör, yaptığı konuşmada, ecdadın bu topraklar için büyük bedeller ödediğini belirterek, tarihin kırılma noktalarında görev yapan kahramanların, azim ve gayretleri sayesinde bugünlere gelindiğini vurguladı. Ayrıca, Sütçü İmam'ın yanı sıra diğer Milli Mücadele kahramanlarını anarak, tüm şehitlere rahmet diledi.