Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu sorunu yaşayan mahalle ve ilçelerde başlatmış olduğu çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda KASKİ, Türkoğlu'nun Beyoğlu mahallesinde içme suyu hattı çalışmalarına başladı.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu sorunu yaşayan mahalle ve ilçelerde başlatmış olduğu çalışmalarını sürdürüyor.

H1 (1)

Gözden kaçırmayın

Şahin Balcıoğlu: 'Başarı hiçbir zaman altın bir tepsi içerisinde sunulmayacak siz arayıp bulacaksınız' Şahin Balcıoğlu: 'Başarı hiçbir zaman altın bir tepsi içerisinde sunulmayacak siz arayıp bulacaksınız'

KASKİ Genel Müdürlüğü, Türkoğlu'nun Beyoğlu mahallesinde yaşanan su problemini çözüme kavuşturmak amacıyla içme suyu hattı çalışmalarına başladı. Proje kapsamında Beyoğlu mahallesine toplamda 144.000 metre içme suyu hattı yapımı gerçekleştiren KASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu hattı ile birlikte 2 adet 200 ton, 1 adet 700 ton kapasiteli olmak üzere 3 adet içme suyu deposu yapımını da tamamlayacak.

H3 (1)

Ayrıca proje kapsamında bölgeye SCADA ve otomasyon sistemi yapılacak olup bu sayede içme suyu depolarından anlık görüntü alınabilecek, arızalar ve su seviyeleri rahatlıkla izlenebilecek böylelikle anormal bir durumda hemen müdahale edilebilecek.