Azerbaycan, 6 Şubat depremlerinin ardından Türkiye'nin yanında olmaya devam ediyor. Azerbaycan Diaspora Komitesi Destek Fonu tarafından hazırlanan ve içinde 175 klima, 1500 ısıtıcı, 1000 set üstü elektrikli ocak, 6 bin 200 yorgan ve battaniyenin bulunduğu 18 ton yardım malzemeleri, Kahramanmaraş'a ulaştı. Yardımın teslim töreninde konuşan Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, Türkiye'nin yaşadığı felaketin acısını paylaştıklarını belirterek, "Bugün de biz yanınızda kalmaya devam ediyoruz. Şükürler olsun ki biz bir millet, iki devletiz" dedi.

AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, Azerbaycan'ın Türkiye'ye verdiği destek için teşekkür ederek, "Dost ve kardeşlik devam ettiği müddetçe ben inanıyorum ki dünden daha güçlü olacağız" ifadelerini kullandı. Türkiye'deki depremzedelere yönelik yardımların devam edeceğini belirten Taşdelen, Azerbaycan'ın bu süreçte gösterdiği dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Kahramanmaraş'ta Enkaz Kasaları Polis Eşliğinde Açıldı! Kahramanmaraş'ta Enkaz Kasaları Polis Eşliğinde Açıldı!

Azerbaycan'ın sağladığı yardım malzemeleri, depremzedelere ulaştırılmak üzere ilgili birimlere teslim edildi. Bu güçlü dayanışma, iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını bir kez daha pekiştirdi.