İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında sığınmacılarla ilgili tartışmalara dair açıklamalarda bulunuyor. Soylu’nun yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

"Fabrikanda Suriyeliyi çalıştır, sömür, sigortasını yapma. Sonra ayak ayak üstüne at, gazeteci arkadaşınla 'Ne olacak bu Suriyelilerin hali' de. 1 milyon gidecek... İlk önce Türkiye'deki iş insanları isyan edecek"

"Dünya tarihinin önemli göçlerinden birini hep birlikte yaşıyoruz. Afganistan'daki göçün sebebi biz miyiz? Biz değiliz. Suriye iç savaşını biz başlatmadık. Ya Lübnan, ya Orta Asya...

İnsanlar iç savaş varsa, yoksulluk varsa, eğer bir taraftan sağlığa, eğitime, suya, gıdaya erişemiyorsa bu insanlar ne yapacaklar? Nasıl bir hayat tanzim edecekler. Bunları Türkiye'nin hukuk sistemini hadsiz şekilde eleştiren ABD yaptı.

Kimlerin operasyon çocuğu olduğunu, elemanı olduğunu hepsini çözdük. Dışardan da uğraşılıyor ama içerden de büyük gayret sarf ediliyor.

2023'te seçim var. Siyasi partilerin ne yapması lazım. Bu durumu dejenere etmeleri lazım. 2019'da dejenere ettiler, belediyelerin bir kısmını kazandılar."

Sessiz İstila bir edepsizliktir. Bir yalandır ve bunu ortaya koyup bunu sosyal medya üzerinden toplumu tahrik eden ve direk hükümeti hedef alan saldırı ile karşı karşıyayız.

Ümit Özdağ'ın yaptığı Soros taktiğidir.

Türkiye’de toplam 3 milyon 762 bin 386 Suriyeli var.

Avrupa Birliği, Türkiye'nin göçmen deposu olmasını istiyor.

Sessiz İstila filminin parası nereden geldi?

Bunlar bu ülkenin çocukları değiller, açık ve net söylüyorum bunlar birilerinin çocukları olmuşlar."

(Sunucunun Ümit Özdağ'dan gelen açıklamaları Süleyman Soylu'ya iletmek istemesi üzerine İçişleri Bakanı) "Kabul etmiyorum. Bunu söylerseniz toplantıyı terk ederim. Bu adam hayvandan aşağı. Adam yerine koymam. Kendisi Soros çocuğudur, operasyon çocuğudur" dedi.