Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Bağlar, Nurhak Belediye Başkanı ve CHP Nurhak İlçe Başkanlığının birlikte düzenlediği vatandaş buluşmalarına katıldı. Nurhak Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen buluşma Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Burada halkımızın istemediği hiçbir işlemin yapılmayacağını dile getirerek bilimsel veriler ışığında çalışmaların gerçekleştirileceğini söyledi. Toplantıda her vatandaşın soru sorma hakkına sahip olduğunu ve buradaki istişare toplantısının bundan sonraki Nurhak’ın yol haritasını çıkartacağını söyledi.

CHP Nurhak İlçe Başkanı Oruç Kömesögüt ise karşılıklı istişarelerin yapılacağı toplantıda vatandaşların merak ettikleri her soruyu sorabileceklerini söyledi.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.15.36

TEK ADAM REJİME ARTIK DUR DEMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Bağlar konuşmasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak başladı. 6 Şubat’ta yaşanan Pazarcık ve Elbistan depremlerini anımsatan Bağlar, depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andı, yaralılara şifalar dileğinde bulundu. Bağlar; “Acılarımızı paylaşarak bitireceğiz, mutluluklarımızı da paylaşarak büyüteceğiz. Bu süreci birlikte el ele vererek geçireceğiz. Mustafa Kemal Atatürk 1920 yılında TBMM’yi kurduktan sonra çocuklara emanet etmiştir. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Ülkemizin geleceği ise parlamenter sistemdedir. Tek adamlık rejimle değildir.” Dedi.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.15.37

GENEL BAŞKANIMIZIN DURUŞU NET; BEDELSİZ VERECEĞİZ

Nurhaklı vatandaşların ‘Yıkılan evlerimizin yerinde ev istiyoruz, bizi taşımak istiyorlar, gitmek istemiyoruz’ serzenişlerini de kayıtsız kalmayan Bağlar şöyle konuştu; “Bu konuda Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrı ve duruşu net. Sayın Genel Başkanımız her vatandaşın evinin hem kendi yerinde hem de bedelsiz verileceğini müjdeliyor. 14 Mayıs sonrasında evleri yıkılan tüm depremzede kardeşlerimizin evleri bedelsiz olarak hem de zeminin elverdiği kadar kendi yerlerine yapılarak teslim edilecektir.

1 MİLYON 570 BİNLİK EVLER MALİYETİ BUNUN YARISIDIR

Çok zor bir süreçten geçiyoruz, buna rağmen Hükümet yetkilileri evlerin 1 milyon 570 bin TL’yle vatandaşa verileceğini bunun da yarısını alacağını söylüyor. Yani benim vatandaşım 105 metrekare bürüt ev karşılığında 770 bin TL borçlandırılacak. Burada bir konuya dikkat çekmek istiyorum, yapılan bu evlerin bakanlığın açıkladığı birim fiyatlarına göre yarısına mal edildiğini biliyor muydunuz? Hükümet evlerin yarısını mı yoksa tamından daha fazlasını mı talep ediyor. Küçük bir araştırma ile her vatandaşımız bu bilgiye ulaşabilir”

Toplantının ardından vatandaşlarla tek tek ilgilenen Milletvekili Adayı Bağlar vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti.