Gaziantep’te kafesinden kaçan aslan bakıcısını yaraladı

Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde barınağından kaçan aslan, bakıcısına saldırdı. Saldırıya uğrayan bakıcı, diğer bakıcının müdahalesiyle hafif yaralı olarak kurtarıldı. O onlarda, çok sayıda çocuklu ailenin de bulunduğu hayvanat bahçesinde panik yaşandı.

GÜNCEL 15.07.2021, 17:26
Gaziantep’te kafesinden kaçan aslan bakıcısını yaraladı
banner257

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sabah saatlerinde hayvanların beslenmek üzere kafeslerine alındığı sırada bir aslan kaçarak bakıcıya saldırdı. Belediye açıklamasında şu bilgi verildi:

“Gaziantep Hayvanat Bahçemizde beslenme yapıldığı sırada, aslanlardan birisi dikkatsizlik sonucu bakıcısını yaralamıştır. Durum kontrol altna alınmış olup, bakıcı personelimizin sağlık durumu iyidir. Personelimiz kontrol amaçlı olarak müyahade altına alınmıştır. Hayvanat bahçemiz, olağan seyrinde hizmete devam etmektedir.”

BÜYÜK BİR PANİK YAŞANDI

Olay sırasında çok sayıda çocuklu aile de hayvanat bahçesindeydi. Panik yaşanan o anlar yine ziyaretçiler tarafından kayda alındı. Polis ekibinin de o anlarda tedbir aldığı görüldü.

Bu arada, saldırıya uğrayan bakıcı Cebrail K.’nın diğer bakıcı arkadaşının usta bir manevrayla saldırgan aslanı kendi üzerine çekip, arkadaşını kurtarmasıyla büyük bir facianın önlendiği öğrenildi.

ASLAN İĞNEYLE UYUTULUP BARINAĞA ALINDI

İğne ile uyuşturularak etkisiz hale getirilen aslanın daha sonra barınağına alındığı bildirilirken, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde 17 yıl önce de beslenme sırasında açık bırakılan kafesinden kaçan kaplan, bakıcısı Mehmet Keçibesler'i öldürmüş, kaplan da bir süre sonra hastalanarak ölmüştü.

Yorumlar (2)
ASLAN 2 hafta önce
Ey Aslan kardeş neden saldırdın seni bozkırlardan alarak barınma,su,yiyecek ihtiyacını karşılıyorlar.Senin doğanda uzlaşı ve hoşgörü var.Doğanı yaşa nankörlük yapma.
M.başpınar 2 hafta önce
Ey insan oğlu beni kafese koydunuz hüriyetimi elimden aldınız bunalım geçırdim mecbur kaldım saldırdım hür yaşamak istiyorum bırakın beni insan oğlu
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20