Başkan Hayrettin Güngör ile Ali Öztunç arasınd bir süredir duran savaş rüzgarları yeniden esmeye başladı. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Elbistan'da kanalizasyonun Ceyhan Nehrine döküldüğünü paylaştığı video ile duyuran  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'a Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör çok sert cevp verdi.

CHP'li Ali Öztunç paylaşımında "Burası Elbistan. K.Maraş B.şehir Belediyesi o kadar beceriksizki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor.Lafa gelince mangalda kül bırakmayan belediye başkanı, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz." ifadelerini kullandı.

2022-09-11_18-45-22

BAŞKAN GÜNGÖR "YALANCI" DEDİ AMA YALANLAMADI

CHP'li Ali Öztunç'un bu paylaşımına cevap veren Başkan Güngör çok garip bir açıklamada bulundu. Güngör, Ali Öztunç için "yalana yalan katıyor" iddiasında bulundu ama kanalizasyonun Ceyhan Nehrine aktığı iddiasını yalanlamadı. Başkan Güngör açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

"Atom" diyorlardı, bildiğin "atan karınca" çıktı. Mağlubiyeti hazmedemedi bir türlü. Yalana yalan katıp yapılan her işe kör kaldı. Ali, o bölgenin çocuğusun. Sorunun çözümü için 325 Milyon ₺ Atıksu Arıtma Tesisi inşa ediliyor demek bu kadar mı zor ? Yakında açılışa bekleriz

2022-09-11_18-50-12