Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı aşı olanların oranını gösteren haritada Kahramanmaraş ve Adıyaman kırmızı olarak devam ederken Malatya, Sivas, Kayseri, Adana, Osmaniye, Gaziantep ise turuncu kategoride yer aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'Gaziantep başardı, sıra Kahramanmaraş'ta' demişti.

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Tabloya göre, Türkiye'de, son 24 saatte 234 bin 161 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 666 kişinin testi pozitif çıktı, 38 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 5 bin 490 oldu. 18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 62,61, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 32,79 olarak gerçekleşti.

Kovid-19'la mücadele kapsamında, son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 572 bin 154 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı, 38 milyon 860 bin 587'si birinci doz, 20 milyon 351 bin 388'i ikinci doz, 3 milyon 605 bini üçüncü doz olmak üzere 62 milyon 816 bin 975'e yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Bilecik oldu.

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane olarak sıralandı.

Kahramanmaraşlı Vatandaşlara Kene Uyarısı! Kahramanmaraşlı Vatandaşlara Kene Uyarısı!

KAHRAMANMARAŞ KIRMIZIDAN KURTULAMIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'Gaziantep başardı, sıra Kahramanmaraş'ta' demesine rağmen iyi haber gelmedi. Bugün yayınlanan haritada da Kahramanmaraş kırmızı renk olarak gösterildi. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı aşı olanların oranını gösteren haritada Kahramanmaraş ve Adıyaman kırmızı olarak devam ederken Malatya, Sivas, Kayseri, Adana, Osmaniye, Gaziantep ise turuncu kategoride yer aldı.