Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, hizmet yapmadığı için eleştirildikçe farklı yollara tevessül ediyor. Bir mahalle muhtarının caddeye asfalt yaptığı için Başkan Hayrettin Güngör'e caddeye afiş asarak teşekkür etmesi, bunun da Belediyenin resmi web sitesinde yayınlanması tepki çekti. 

Belediye web sitesinde yer alan haberde "Büyükşehir Belediyesi, Dulkadiroğlu Karaziyaret Mahallesi’nin önemli güzergahlarından olan Aslanbey Caddesi’ni 4 Milyon TL’lik yatırımla baştan uca yeniledi. Muhtar Sivri gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti." ifadeleri kullanıldı.

İŞTE BÜYÜKŞEHİR WEB SİTESİNDE YAYINLANAN O HABER:

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde ulaşım altyapısını geliştirmek ve güçlendirmek için yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında, Dulkadiroğlu Karaziyaret Mahallesi’nde 2 kilometre uzunluğa ve 11 metre genişliğe sahip Aslanbey Caddesi 4 Milyon TL’lik yatırımla baştan uca yenilendi. Arterde altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından trafik işaretçileri ve yol çizgi uygulamaları gerçekleştirildi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Aslanbey Caddesi’nde ulaşım konforu ve güvenliği üst seviyeye çıkarıldı. Mahalle sakinleri gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür etti.

karaziyaret_3

Muhtar Sivri’den Hizmet Teşekkürü

Karaziyaret Mahalle Muhtarı Hacı Ahmet Sivri çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Mahallemizin en işlek noktalarından olan Aslanbey Caddesi’nin alt ve üstyapısı Büyükşehir Belediyesi tarafından baştan uca yenilendi. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde caddenin konforu ve güvenliği üst seviyeye çıkarıldı. Mahallemize kazandırdıklarından dolayı mahallem ve şahsım adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Belediyenin asli görvini yaptığı için Muhtarın Başkan Hayrettin Güngör'e caddeye afiş asarak teşekkür etmsi, Belediyenin de bunu web sitesinde yayınlanması vaatandaşların tepkisini çekti. Vatandaşlar "Asli görevini yaptığı için Belediye Başkanına teşekkür etmek olacak iş değil" dediler.