Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerine devam ediyor. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 'Ateşli silahlarla vatandaşlarımızın huzur ve sükûnetini bozan, havaya ateş eden şahıslara yönelik etkin mücadele yürütülerek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için her türlü tedbir alınmaya devam edilecektir' denildi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir haftalık çalışmasında; 8 şüpheli şahsı 9 adet silahla birlikte suçüstü yakaladı. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yoğun şekilde suç ve suçluyla mücadelesi kapsamında, havaya ateş eden, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat vermedi.

SİLAH29 (3)

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta iki otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı! Kahramanmaraş’ta iki otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı!

Son bir hafta içinde yaptıkları çalışmalarda, sokak üzerinde silah taşırken 6 kişiyi suçüstü, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirdikleri 2 kişiyi yakaladı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet havalı tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 9 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirdi. Park ve bahçelerde yapılan denetimlerde 4 şahıs üzerinden suçta kullanılabilecek bıçaklar ele geçirdi. Bu bıçaklara el koyarak, şahıslara emre aykırı davranıştan işlem yapıldı. Silahla Yakalanan 8 şahsa da adli ve idari işlem yapıldı.