Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Dulkadiroğlu ilçesine inşa edilen Yenikent Konutları bölgesinde altyapı çalışmalarını tamamladıkları yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. KASKİ tarafından yapılan açıklamada: 'Merkez ve İlçelerdeki ihtiyaç önceliğine göre belirlenen projeleri sırasıyla hayata geçiren, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininden, kanalizasyon ve yağmursuyu giderlerinin ayrıştırılmasına, atık suların arıtılmasına kadar her türlü altyapı hizmetini büyük bir titizlikle sürdüren Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü olarak Yenikent Toplu Konut alanında başlatmış olduğumuz altyapı çalışmalarımızı tamamladık.

h2 (1)

Şehrimiz için yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek daha modern daha kaliteli ve daha sağlıklı bir alt yapı için çalışmalarını başlattığımız proje kapsamında; 3.800 metre içme suyu hattı,  5.500 metre kanalizasyon hattı ve 2.500 metre yağmursuyu hattı çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

h3 (1)-1

Ayrıca projemiz kapsamında 100 ton kapasiteli depo yapımını da tamamlayarak bölge halkımıza kesintisiz içmesuyu temini sağladık.

h5

Gelecek nesillere daha sağlıklı bir altyapı bırakma gayreti ile ekiplerimizle birlikte 7/24 sahada ve hizmetinizdeyiz.' İfadelerine yer verildi.​