Bir dizi etkinlik ve açılış için Kahramanmaraş’a gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş Valiliğini ziyaret ederek, burada basın açıklaması yaptı.

photo1663162799
Kurtulmuş, açıklamasında; “Türkiye’nin artık seçim sathı mailine girdiği, böyle tabir caizse kum saatinin ters çevrilerek kumun aşağıya doğru süzülmeye başladığı bir süreçteyiz. Burada her zaman olduğu gibi sadece seçim döneminde değil halkımızın içinde olarak taleplerini beklentilerini, siyasete söylemek istediklerini dinleyerek ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya çalışarak yolumuza devam ediyoruz. Yaz ayları boyunca bütün milletvekili arkadaşlarımız, teşkilatlarımız Kahramanmaraş’ta da Türkiye’nin her yerinde çok güzel çalışmalar yaptılar. Milletimizin içinden geçtiği bu zor süreçlerde milletimizi yalnız bırakmadılar. Hükümetimiz de her alanda tedbirlerini alarak Türkiye’nin küresel ölçekte yaşanan bu ekonomik sıkıntılardan en az zararla milletin bunu aşabilmesi için gayret ediyoruz, mücadele ediyoruz” dedi.

photo1663162798 (2)
Kurtulmuş, açıklamasının devamında ise, “Burada Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinin kahraman kalelerinden birisi olan Kahramanmaraş’ta, edebiyatımızın başkenti diyebileceğimiz Kahramanmaraş’ta bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İnşallah 1.5 günlük çok güzel programı il başkanlığımız organize etti. Bugün ve yarın bir dizi programlar yapacağız. Bu süre içerisinde şehrin bütün kesimlerine dokunabilme imkanını inşallah elde edeceğiz. Hem teşkilatımızla hem sivil toplum kuruluşlarıyla hem basın mensuplarıyla, aynı zamanda çarşıda pazarda halkımızla birlikte olacağız. Büyükşehir belediyemizin köprülü kavşak açılışını yarın gerçekleştireceğiz. Nasip olursa da onsan sonra Adıyaman’a devam edeceğiz. Türkiye’nin artık seçim sathı mailine girdiği, böyle tabir caizse kum saatinin ters çevrilerek kumun aşağıya doğru süzülmeye başladığı bir süreçteyiz. Burada her zaman olduğu gibi sadece seçim döneminde değil halkımızın içinde olarak taleplerini beklentilerini, siyasete söylemek istediklerini dinleyerek ve milletimizin görüşleri çerçevesinde siyasetimizi olgunlaştırmaya çalışarak yolumuza devam ediyoruz. Yaz ayları boyunca bütün milletvekili arkadaşlarımız, teşkilatlarımız Kahramanmaraş’ta da Türkiye’nin her yerinde çok güzel çalışmalar yaptılar. Milletimizin içinden geçtiği bu zor süreçlerde milletimizi yalnız bırakmadılar. Hükümetimiz de her alanda tedbirlerini alarak Türkiye’nin küresel ölçekte yaşanan bu ekonomik sıkıntılardan en az zararla milletin bunu aşabilmesi için gayret ediyoruz, mücadele ediyoruz. Ümit ediyorum ki seçim sırasında da bütün bunlar zaten konuşulacaktır. Bir taraftan Türkiye bu ekonomik sıkıntıların giderilmesi için olağan üstü değerli adımlar atıyor. Sadece dünkü örnek bile tek başına ne kadar önemli çalışmalar içerisinde olduğunu göstermesi bakımından önemlidir. 250 bin sosyal konutun yapılacak olması, 100 bin arsanın üretilerek ihtiyaç sahibi insanlara verilecek olması başlı başına devrim niteliğinde bir adımdır. Türkiye tarihinin en önemli konut projesi değil aynı zamanda sosyal projesi. Şimdiden 100 bini aşkın müracaatın geldiği görülüyor. Bunun kat kat üstünde müracaat olacak. Bu sadece dar gelirli vatandaşlarımızın bir şekilde konut elde etmesini sağlamayacak, aynı zamanda konut piyasalarında ciddi regülasyon görevi görecek. Önümüzdeki süreçte siyasi çalışmalarımızı hızlandırarak Türkiye’nin yeniden büyük güçlü Türkiye istikametinde yürümesi için koşar adım yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

photo1663162798 (6)
Daha sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Kurtulmuş’a burada plaket ve 7 güzel adamın eserleri takdim edildi.