Seyhan Soylu’ nun Gökay Kalaycıoğlu ile yapmış olduğu bir röportajda kendisine yöneltilen “Kıvanç Tatlıtuğ’ u beğenir misin?” sorusuna verdiği “Kıvanç Tatlıtuğ ile olmaktansa Cübbeli Ahmet Hoca ile olmayı tercih ederim. Çok zeki bir adam. Zekası tahrik ediyor beni. İnanılmaz seksi buluyorum onu. Evli olmasaydı ve evlenme teklif etse kabul ederim. Allah mesut etsin. Ben üçüncü, dördüncü eşi olamam... Allah çocuklarıyla birlikte hidayetini muhafaza etsin.” sözleriyle aşkını ilan etmişti.

Al Sana Haber programında Gökay Kalaycıoğlu “Seyhan’ a kötü bir haberim var. Yaptığımız röportajda aşkını dile getirmek istedi. Hatta Damat Bohçası hazırlayıp evinin önüne gidecekti. Gitti mi bilmiyorum?” deyince Seyhan Soylu “Gideceğim” diye yanıtladı. Bunun üzerine Kalaycıoğlu “Gitme boş ver. Çünkü mahkemeden tedbir kararı aldırarak röportajın o kısımlarını kestirmiş.” diye açıkladı. 

Mahkemenin vermiş olduğu karar karşısında hayal kırıklığı yaşayan Seyhan Soylu; “Ben Cübbeli Ahmet Hoca’ ya bir hakaret mi etmişim. Bir tane kötü söz mü söylemişim. Bu doğru bir karar değil ki. Ben bir üst mahkemeye itiraz etmek istiyorum. Sayın Hakim veya Hakime, kalbimden geçen buydu. Biz hakaret etmedik onu onurlandırdık. Kalbimle ilgili böyle geçtiyse buna kim karışabilir ki? Gönül bu nereye konacağı belli olmaz. Bu açıklamamın içinde hiciv de var. Çünkü çok yakışıklı adamlara güvenilmez. İlim, İrfan sahibi olması lazım. Cübbeli Ahmet Hoca gibi nazik, kibar bir insanı beğeniyorum. Ben evli olduğunu bilmiyordum onun. Damat bohçası yapmıştım.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.    

Adsız-1-1

Soylu; “Yemin ediyorum ben kötü bir şey söylemedim. Ona bir şeyler hissettim, onu dile getirdim. İltifat ettim ona. Kıvanç Tatlıtuğ ile asla işim olmaz. İlim irfan sahibi bir adam isterim dedim. Nasıl yasaklar?  Ben şimdi evinin önünü çiçeklerle donatacağım ama ona olan aşkımdan değil. Kalbimi kırdı. Ben zekası, aklı, bilgisi ve kurnazlığı olan yani bu kriterlerde bir adam olduğunuz için bu örneklemeyi verdim. Yoksa evli barklı adamsınız. Ama ben gönlünüzü kırdıysam helikopterle evinizin bahçesine güller atacağım hocam” diyerek açıklama yaptı.