Teletubbies adlı televizyon programındaki hangi karakteri canlandıran oyuncu 2018'de İngiltere'de bir caddede soğuktan donarak ölmüştür

A. Tinky Winky

b. Dispy

C. Laa Laa

D. Po

90’lı yıllara samgasını vuran çocuk dizisi Teletubbies (Teletabiler)’de mor renkli Tinky Winky karakterini canlandıran Simon Shelton Barnes’ın 52 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi. 

Türkan Şoray hangi filmde Sabiha ve Güllü veya Türkan adlı bir karakteri canlandırmamıştır Türkan Şoray hangi filmde Sabiha ve Güllü veya Türkan adlı bir karakteri canlandırmamıştır

Yapılan açıklamada İngiliz oyuncunun vücut sıcaklığının 35 derecenin altına düşmesiyle meydana gelen hipotermi rahatsızlığı nedeniyle vefat ettiği ve cesedinin Liverpool sokaklarının birinde  polis memurları tarafından bulunduğu kaydedildi.

Barnes'ın "Teletabiler"de Dipsy karakterine hayat vermiş olan rol arkadaşı John Simmit konuyla ilgili "Ne hafta ama! Huzur içinde yat Simon Shelton yani Tinky Winky: Güzel zamanlarımızı anacağım. Gerisi kolay" paylaşımını yaptı.

Bedfordshire kentinde ikamet ettiği belirtilen üç çocuk babası Barnes, daha önce verdiği bir röportajda, Teletabiler’de rol almadan önce balet olarak çalıştığı ve kariyerine zarar vereceği endişesiyle ünlü çocuk programında yer almak istemediğini söylemiş, daha sonra “Buna kesinlikle değdi. Sadece çocuklardan değil, yetişkinlerden de mektup alıyordum. Buna kesinlikle değdi” açıklamasını yapmıştı.