Dehşete düşüren olay Konya Şehir Hastanesinde saat 14.30 sıralarında yaşanırken, 10 el silah sesi duyuldu. Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başından vuran saldırgan, ardından aynı silahla kafasına ateş açıp intihar etti. 

DOKTOR VE SALDIRGAN HAYATINI KAYBETTİ

Tüm müdahalelere rağmen ağır yaralı doktor Ekrem Karakaya ve kendisine kurşun yağdıran cani saldırgan hayatını kaybetti.

KONYA ŞEHİR HASTANESİN'DE DOKTORA SİLAHLI SALDIRI

Konya Şehir Hastanesi'nde yaşanan hareketli dakikaların ardından ilk görüntüler de ortaya çıktı. Olayın hemen ardından sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, hastanede büyük panik yaşadığı görülüyor.

Silah seslerinin ardından hastanedekiler sağa sola doğru koşarken, acil servisinde 'Sedye getirin' seslerinin yükseldiği duyuluyor.

'ANNESİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTMUŞ'

Katil zanlısı Hacı Mehmet Akçay'ın bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

Türk Tabipleri Birliği: “Sorumluları affetmeyeceğiz”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız Dr. Ekrem Karakaya’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Tüm uyarılarımıza rağmen şiddet ortamına dur diyecek, şiddeti engelleyecek önlemleri almayan sorumluları da affetmeyeceğiz!” dendi.

Sağlık Bakanı Koca: “Milletimizin başı sağ olsun”

Saldırının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Ekrem İmamoğlu: “Bu şiddeti lanetliyorum”

Saldırıyla ilgili olarak tweet atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu “Bu şiddeti lanetliyorum” dedi. İmamoğlu şunları söyledi:

“Bu şiddeti lanetliyorum. Yurdun dört bir yanında gece gündüz cefakarca çalışıyorlar, bir de şiddete uğruyorlar. Konya Şehir Hastanesi’nde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden doktor #EkremKarakaya’ya Allah’tan rahmet; yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı diliyorum.”