AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın, katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamalar gündeme damgasını vurdu. 

Tv42 isimli yere televizyon kanalında yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ  “Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” sözleriyle gündem olmuştu.

Demirbağ, Gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtladı.

Demirbağ, milletvekili maaşlarını eleştirerek, danışmanlarına borçlandığını ve İBB döneminde aldığı çift maaşlı günlerini özlediğini açıkladı. Demirbağ, büyük dağın büyük dumanının olacağını, paranın su gibi aktığını, vekil maaşlarının başka bir gelir olmazsa yetersiz olacağını söyledi. 

AKP’li Demirbağ’ın konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

DANIŞMANLARIMA BORÇLANDIM
“Şuanda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz.Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil.

İSTANBUL BELEDİYESİNDEN İKİ MAAŞ ALIYORDUM, 2 TANE EV ALDIM İSTANBUL'DA
İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bi denetim bi yönetim. Valla şuankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

"2 KİLO ET YERİNE YARIM KİLO YERİZ"
AKP'li Zülfür Demirbağ, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarla yine gündem olmuştu. Demirbağ, ekonomik kriz ve artan gıda fiyatlarına ilişkin verdiği röportajda "Ayda 2 kilo et yerine, yarım kilo et yeriz" açıklaması yapmıştı.

Aynı günlerde şarkıcı Hülya Avşar da "Bu zor günleri gerekirse simit yiyerek aşacağız" ifadelerini kullanmıştı. Avşar, bugün kaldığı süper lüks otelde tatil görüntülerini paylaştı.