İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dünya mülteciler günü için paylaştığı sosyal medya gönderisinin altına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan yanıt geldi. Özdağ Soylu'ya "Artık Türk Milletine de bir iyilik yapın ve insani şartlarda yaşama hakkımızı kabul edin" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi sosyal medya hesabından ‘#DünyaMültecilerGünü’ etiketini kullanarak bir mesaj paylaştı. Bakan Soylu, mesajında şunları belirtti:

“Bizler, iyilik medeniyetinin evlatlarıyız… İnsanları, saçlarının, gözlerinin rengine bakarak ayırt etmiyor; her insanın bir âlem olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Dünyadaki tüm insanların insanî şartlarda yaşadığı bir dünya umuduyla…”

Ümit Özdağ'dan ATV'ye Yalnız Kurt Tepkisi: Suriyeliler Gitsin DiyenTürkleri PKK'lı İlan Ettiler! Ümit Özdağ'dan ATV'ye Yalnız Kurt Tepkisi: Suriyeliler Gitsin DiyenTürkleri PKK'lı İlan Ettiler!

ozdag-soylu-Ty4j

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN YANIT
Bakan Soylu’nun paylaşımına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan cevap geldi. Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“10 milyon sığınmacı doldurdunuz ülkemize. 100 milyar dolarımızı harcadınız. Çocuklarımız öldürülüyor. Kızlarımız taciz ediliyor. Artık Türk Milletine de bir iyilik yapın ve insani şartlarda yaşama hakkımızı kabul edin.”