CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı'nda gerçekleşen 38. Olağan Kongre büyük bir heyecana sahne oldu. Kongre sonucunda Ünal Ateş, CHP'nin yeni il başkanı olarak seçildi. 

Kongre Divan Başkanlığını Ali Öztunç Üstlendi
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kongrenin Divan Başkanlığı'nı üstlendi. Delegelerin oy birliğiyle kabul ettiği "blok liste" yöntemiyle gerçekleşen kongrede, protokol konuşmalarının ardından seçim süreci başladı.

384102042-6310337382406280-5397564470659652078-n

İki Aday Arasındaki Yarışı Ünal Ateş Kazandı
İl başkanlığı için Ünal Ateş ve Esat Şengül yarıştı. 229 delegenin güvenini kazanan Ateş, yeni il başkanı olarak seçildi. Esat Şengül ise 159 oyda kaldı. Yeni il başkanı Ünal Ateş, destek verenlere teşekkürlerini iletti.
CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı'ndaki bu değişiklik, partinin il örgütünde önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

ÜNAL ATEŞ KİMDİR?

1971 yılında Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde dünyaya geldim Dedeler, istiklal ve Devrim(Fatih) İlkokullarında, Kahramanmaraş Gazi Ortaokulunda, Kahramanmaraş Lisesinde okudum. Üniversite eğitimimi Isparta da Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinde tamamladım.1995 yılında döndüğüm güzel memleketimde serbest inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladım. İnşaat Mühendisliği eğitiminin yanı sıra 2012 yılında İş Güvenliği Uzmanı eğitimimi tamamladım. İş Güvenliği Uzman ve İnşaat Mühendisi olarak halen çalışmaktayım. Aynı zamanda güzel şehrimizde engelli kardeşlerimize hala hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin kuruculuğunu ve müdürlüğünü yaptım.1995 yılında CHP Gençlik kolları üyeliği ile başlayan siyaset yaşamım gençlik kolları başkanlığı, merkez ilçe yöneticiliği il yöneticiliği ile sürdü. Kahramanmaraş’ımızın tüm köylerini ve ilçelerimizi onlarca kez ziyaret ettim bu arada işim gereği her ilçemizde okul, hastane ,sağlık ocağı, karakol lojman, gibi yaptığım eserler bulunmaktadır. Şehrimize ait sorunları bizzat yaşadığım için siz sevgili hemşerilerimin sıkıntılarını birebir bilen bir kardeşinizim. Bu sıkıntıları çözmek için çıktığım Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını güzel memleketime hizmet için bir fırsat olarak görmekteyim.Evliyim ve Asiye Deniz adında 9 yaşında bir kızım30 Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP’den Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı oldu.